Архітектурні шедеври Меретина в Годовиці і Наварії

Зовсім недалеко від Львова поруч одне з одним розташовані два села: Наварія і Годовиця. Якщо про перше знає практично кожен львів’янин, то цього не скажеш про друге. Наварія перш за все відома своїм озером, де проводять свій відпочинок тисячі львів’ян. Проте є в обидвох селах несправедливо забуті архітектурні шедеври – костели, які спорудив визначний майстер Бернард Меретин.

Якщо комусь нічого не каже це ім’я, то варто згадати собор св. Юра у Львові, ратушу у Бучачі, костел Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у Городенці, які були побудовані архітектором Меретином в парі з визначним скульптором Георгом Пінзелем. До речі, останньому Борис Григорович Возницький не бачить в світі рівних нікого, окрім Мікеланджело.

Костел всіх святих в ГодовиціКостел всіх святих в Годовиці

Вознесенський костел в Наварії
Вознесенський костел в Наварії

Костел всіх святих в Годовиці Б.Меретин будував з 1751 по 1758 рік. При побудові цього храму “солодка парочка” Меретин-Пінзель також працювала разом. Проте скульптур Пінзеля в Годовиці вже немає, деякі з них зараз зберігаються у Львові.

Костел всіх святих в Годовиці
Ще один вид на костел від озера

Поблизу костелу розташоване озеро, по поверхні якого плавають лебеді, що надає і без того красивій місцевості ще більшої мальовничості і романтичності.

Костел всіх святих в Годовиці
Верхня частина фасаду

На жаль, на сьогоднішній день стан костелу жахливий – дах завалився, на горі і в середині храму ростуть дерева. Шкода, що не зважаючи на те, що споруда є пам’яткою архітектури (про що свідчить табличка на стіні храму) нею ніхто не опікується.


Таблиця архітектурної пам’ятки і герб над входом


Костел всіх святих зблизька


Костел з дороги

А тепер перейдемо до наступного творіння Меретина – Вознесенського костелу в Наварії. До речі, споруди одна від одної розташовані на віддалі кількох кілометрів. Оскільки будівництвом храму в Наварії займався в 1740-1760 рр., то така близькість була йому тільки на користь, бо давала можливість слідкувати за спорудженням храмів практично одночасно.

Вознесенський костел в Наварії Вознесенський костел в Наварії
Вознесенський костел в Наварії

Що стосується Воздвиженського костелу в Наварії, то відомий він ще ж 1626 року, проте був знищений в першій половині XVIII століття, а відбудовував новий храм Бернард Меретин.

Костелу в Наварії пощастило ніж сусіду в Годовиці. Схоже його по трохи відновлюють, що видно принаймні з помальованого фасаду.

Костел в Наварії
Вознесенський костел і дзвіниця заховані за деревами

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.