Пекінський зоопарк

Пекінський зоопарк, гігантська панда

Гігантська панда – символ не лише пекінського зоопарку, але й Китаю. А тому в експозиції парку бамбуковим ведмедикам присвячено особливе місце. З окремими павільйонами, магазинами сувенірів і… квитками. Туди ми завітаємо трошки згодом, а спершу – пройдемося.

Гуляти тут є де, загальна площа парку- майже 90 гектарів (це втричі більше за Київський). Клумби, природні зарості, класичні китайські сади, гаї. Тут розташовано приблизно тридцять великих споруд. Дофіга території займають ставки з лотосами, протоками і острівцями.

Пекінський зоопарк

Пекінський зоопарк

В зоопарку утримується чотирнадцять тисяч тварин (в Києві, ще до останнього голодомору – дві тисячі, в Миколаєві – не більше трьох). 450 видів наземних тварин плюс ще з 500 – всякої живності у величезному океанаріумі.

За часів династії Мін тут були імперські помістя, а в часи Цин – сади. (Ви ж в курсі, що маньчжурська династія Цин прийшла в 1644-му на заміну власне китайській імперії Мін? Ну а до того були Юань, Тан, Суй і… Зрештою це вже точно ви знаєте).

Пекінський зоопарк

Пекінський зоопарк

Перший невеличкий звіринець облаштували тут в 1906-му році. Деяких тварин придбали в Німеччині. Відвідувачі, для яких парк відкрили в 1908-му році були в захваті. Що й не дивно – Китай провадив політику ізоляції, тож і заморських тварин там не бачили.

Імператор з родиною також кілька разів гуляв дивовижним парком, який назвали “Садом десяти тисяч тварин”. За давнім китайським гігантоманським звичаєм ніяких десяти тисяч тоді тут, само собою, не було.

Після повалення імперії в 1911-му парк перейменували в Національний ботанічний сад. А от Другу світову парк пережив не дуже. Більшість тварин померли з голоду. До перемоги дотягнули лише 13 мавп і один старий страус-ему.

Пекінський зоопарк, страус

Пекінський зоопарк, страус

За Мао Цзедуна парк потихеньку розширювали. Великий кормчий особисто подарував сюди коней. Передовий досвід роботи переймали в СРСР і Польщі, а тварин купували звідусіль.

Цю роботу перервала культурна революція. Весь науковий склад зоопарку репресували, а тварин, в першу чергу іноземних – звинуватили в шпигунстві і пустили на ковбасу. Після припинення в 1970-х того ідіотизму колекцію відновлювали, в тому числі не без допомоги буржуїв.

Пишуть також про кілька африканський місій – китайці їздили наловити собі експонатів до Ефіопії, Кенії, Танзанії. Звідти привезли 157 видів тварин, 1000 штук! Жирафи, африканські слони, зебри, антилопи гну, страуси, мавпи, черепахи – науковці були в захваті від тих поповнень.

Пекінський зоопарк, жирафа

Пекінський зоопарк, слон

Пекінський зоопарк, зебра

Пекінський зоопарк, кенгуру

Пекінський зоопарк, черепах

Носоріг в списку трофеїв не значиться, але звідки ж йому бути?

Пекінський зоопарк, носоріг

А от бегемота – нема.

Пекінський зоопарк, бегемот

Для тварин облаштували тематичні острівці. Як от для тигрів. Там мешкають і рідкісні амурські котики.

Пекінський зоопарк, острів з тиграми

Пекінський зоопарк, амурський тигр

Пекінський зоопарк, амурський тигр

Пташиний острів складається з кількох величезних вольєрів.

Пекінський зоопарк, пташиний острів

Пекінський зоопарк, пташиний острів

Щороку Пекінський зоопарк відвідують шість мільйонів туристів. Хоч з огляду просто на кількість самих китайців ця цифра видається не такою вже й великою.

Пекінський зоопарк

Діти в зоопарку

Діти в зоопарку

Діти в зоопарку

Написи виконані переважно китайською. Лише особливо важливі аншлаги продубльовано.

Пекінський зоопарк

Пекінський зоопарк

Величезний океанаріум, як стверджують пекінці найбільший в континентальній Азії. За вхід слід заплатити окремо, причому відносно немало – більше сотні юанів, у той час, як відвідини лише зоопарку вартують, здається, десять. Але воно того вартує.

Пекінський океанаріум

Океанаріум відкрили в 1999-му. Кілька десятків акваріумів, сім експозиційних залів і тисячі риб. Глядачі також можуть подивитись шоу з дельфінами і морськими левами.

Океанаріум

Океанаріум

Океанаріум

Океанаріум

Декілька акваріумів висотою у декілька людських зростів! Плавають там акули. Але найбільше вражають амурські осетри – це просто якісь плавучі корови вагою в півтори сотні кілограм!

Океанаріум

Океанаріум, акваріум з акулами

Океанаріум

Океанаріум, акули

Океанаріум

Скатів, гігантських черепах можна побачити надзвичайно близько, оскільки через акваріуми прокладено ескалатори і тунелі.

Океанаріум

Океанаріум

Океанаріум

Океанаріум

Від барв і різноманіття тропічних риб відірватись неможливо.

Океанаріум, тропічні риби

Океанаріум, тропічні риби

Океанаріум, тропічні риби

Океанаріум, тропічні риби

Океанаріум, тропічні риби

Для того, щоб видовище було ще яснішим – працівники у масках пилососять корали і протирають скло серветочками.

Океанаріум

Для цікавих є навіть басейн, де риб, на відміну від інших тварин, можна торкатися.

Океанаріум

Та все ж особливо почесне місце посідає панда. Дійсно кумедні і палко кохані китайцями. Вони готові годинами милуватись на неповороткі рухи чорно-білих тваринок, навіть коли ті просто пісають чи сплять.

Пекінський зоопарк, панда

Пекінський зоопарк, панда

Поруч продається купа пандових сувенірів на всі випадки життя.

Пандамаркет

Кльовий зоопарк. Пекінцям і гостям столиці є чим помилуватись .

Пекінський зоопарк, жаба


Переглянути більшу мапу

В моїх пекінських записах можна почитати про Олімпіаду, китайську кухню, Мао, Велику китайську стіну, Заборонене місто і китайську медицину.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.