Пекін: Медицина

Продовження. Початок про Олімпіаду, китайську кухню, Мао, Велику китайську стіну і Заборонене місто.

Китайці виходять на пенсію в 50-60 років, тому переважна кількість працюючих – молоді і навіть дуже молоді люди. Нормальним вважається, коли в ресторані вас обслуговує бригада з 5-10 хлопців і дівчат. У свою чергу люди зрілого віку вимушені або сидіти вдома, або якось займати себе у інший спосіб.

За останні роки середня тривалість життя в Китаї досягла 73 років. Враховуючи те, що ще в 1949 році китайці у середньому доживали лише до 40, прогрес неймовірний. Лише за минулий уряд витратив на систему охорони здоров’я понад трильйон юанів (це біля 140 мільярдів доларів).

Проте і самі китайці, як відомо, надають усіляким оздоровчим процедурам неймовірне значення. Це і гімнастика, і масаж, і чай, і екзотичне лікування. Абсолютно звичним видовищем є ранкові спонтанні групки людей, що в сквериках чи навіть просто на клумбі біля дороги виконують дивні па. Адміністрації облаштовують також спеціальні безкоштовні майданчики для тих, хто бажає займатись фізкультурою.

Туристів же, як правило, возять на чайну церемонію та в центр тібетської медицини. І те і інше, приправлене східним колоритом, справляє на вразливих надзвичайне враження. Багато хто охоче купує цілющі засоби, що коштують цілком пристойні гроші.

Цікаво, що особливо чесні попереджують, що все те саме можна придбати і не в офіційних (тобто державних) центрах і значно дешевше, проте якість не гарантується. Це власне стосується і будь-яких товарів і послуг: починаючи від перлів і закінчуючи виставами.

Особливе враження справляють масові сцени дозвілля китайських пенсіонерів. Більшими чи меншими групками, а то й наодинці, дідусі й бабусі співають, стрибають, танцюють, грають в карти, на музичних інструментах, кидають воланчиком, м’ячиком. Особливо немічних діти привозять на візочках.

Групи пенсіонерів в однакових кепочках вишиковуються також на екскурсії. Чемно вони цілий день відтупцьовують усіма палацами, храмами і завершують вечір, куняючи, в опері чи на виступі акробатів.

Завершуючи тему китайської медицини, не можу цинічно не нагадати, що попри неймовірну увагу до власного здоров’я і застосування усіляких секретних народних технологій, тривалість життя тут майже така сама, як і в Україні, жителі якої у переважній більшості лікують хімією або оковитою з перцем.

Далі буде.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.