Пекін: Заборонене місто

Продовження. Початок про Олімпіаду, китайську кухню, Мао і Велику китайську стіну.

Безумовно, найважливішим туристичним об’єктом Пекіна  є Заборонене місто. Таку назву має імператорський палац, адже потрапити туди, особливо на територію Внутрішнього палацу, де жили монарх з дружинами, дітьми, служницями та євнухами, ніхто зі смертних не мав права. До Зовнішнього палацу, де імператор справляв державні функції, потрапити було також непросто.

Комплекс було збудовано всього за шістнадцять років, на початку XV століття за наказом імператора Юнле, котрий мав намір перенести столицю до Пекіна (до речі, назва Пекін, а точніше Бейцзин, перекладається як «північна столиця»). Палаци займають загальну площу в 720 тис. кв. м і налічують 9999 з половиною кімнат.

Справа в тому, що число дев’ять в Китаї душе шановане: десять – це число неба, а дев’ять – останнє перед небом. Юнле не хотів зупинятись і вирішив, що в його палаці має бути 10 000 кімнат. Та якось йому наснився сон, ніби як сам Владика Неба гнівався через наміри свого земного колеги.

Тут, як і в історії з Великою китайською стіною, є трішки неправди. Бо насправді кімнат побудували «усього» 8728, розраховуючи, можливо, на те, що ніхто перераховувати їх не буде. Будували все це мільйон робітників.

Як і багато інших об’єктів, до олімпіади проводиться реставрація палацу. При цьому використовуються відповідні технології: реставратори обходяться без цвяхів і без пензлів. Аби помалювати щось шовкову тканину, як і колись, вмочують у фарбу і огортають об’єкт малювання кілька разів, допоки не отримують бажаний ефект.

Заборонений палац оточений кількакілометровою стіною і ровом з водою.

Крім храмів, купи воріт (а в стінах поруч робили одразу декілька воріт, аби почесні гості не ходили тим самим шляхом, як і простіші смертні чи не дай бог сам імператор), тронних залів та житлових приміщень, Заборонене місто має на свої території декілька імператорських садів.

В бесідці на гірці в одному з садів часто сидів імператор і споглядав на дефіляди своїх жінок, аби вибрати з ким провести ніч. Корупційні євнухи цим користались і за винагороду виводили на прогулянку кого треба.

На воротах по дев’ять заклепок (по горизонталі, вертикалі чи навскоси). За них чомусь дуже полюбляють потриматись туристи, через що мідні заклепки сяють як новенькі.

Всі ворота тут і не лише тут мають доволі високі пороги. Вважається, що через такі пороги не може переповзти нечиста сила.

Деякім особливо немічним туристам це було також непросто.


Далі буде.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.