Пекін: Олімпіада

Звісно, що оповідь про Пекін зараз варто починати саме як про Пекін – столицю Олімпіади-2008. XXIX літні Олімпійські ігри пройдуть в Китаї з 8 по 24 серпня під гаслом Один світ, одна мрія.

На Олімпіаду китайці витратили вже 3,8 млрд доларів. За ці гроші набудовано доріг, стадіонів і готелів. Ну тобто всього того, чого в Україні до 2012 року не буде.

Новозбудована окраса міста – національний стадіон “Пташине гніздо”. Тут 8 серпня 2008 року в 8 годин 8 хвилин вечора і відкриється Олімпіада.

Пекінці днями і ночами добудовують недобудоване. Проте особливої суєти я не побачив. Мужики перекурюють як і в нас.

Над хмарочосом у вигляді факела досі кран.

Багато будівель в риштуванні.

При цьому олімпійської символіки в місті не багато.

Можливо, причина в тому, що держава монополізувала будь-яке використання символів олімпіади. Навіть такі заслужені пірати, як китайці, не наважуються масово порушувати заборону. Принаймні до настання 8 серпня. Сувенірка продається лише у спеціальних магазинах чи секціях і за фіксованими цінами.

Талісманами Олімпіади стали антилопа, ластівка, риба, панда і дух вогню (хто є хто можна спробувати вгадати на картинці). Всі вони відповідних до кольорів олімпійських кілець кольорів. Крім того, імена отих покемонів, якщо їх поєднати, утворюють слово Бейцзинхуаньїнні, що у перекладі означає “Пекін вітає тебе”.

Прикрашена символікою і будівля тамтешнього КДБ. Годиник відлічує, скільки там ще залишилось. Позаду годинника замість вікон – величезне панно-декорація. Можливо фасад споруди, що на площі Тяньаньминь, затраскано червоненьким?

До урочистих заходів побудували тризіркові туалети

…позолотили імператорський трон

…вивчили пісні і танці.

На жаль, не вивчили мови. Англійської тут майже не розуміють ніде.

Дехто агітує за бойкот Олімпіади – мені здається нічого в них не вийде.

Далі буде.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.