Туніс: Метлаві
Продовження. Початок про біло-блакитне місто тут.
Найкориснішою копалиною Туніса є його туристи. Але чималий відсоток економіки пов’язаний з покладами фосфатів, за якими ця країна на четвертому місці в світі. Столицею шахтарського краю є містечко Метлаві. Як і всі шахтарські міста – видовище не найвеселіше.
Проте винахідливі тунісці навіть на цьому, місцями понівеченому пейзажі роблять бізнес.
Якийсь багатій збудував в цих краях залізницю, для комфортного проїзду до термальних джерел. Для цього в м’якій скельній породі прорубали аж п’ять тунелів.
Вузькою колією запустили семивагонний напівіграшковийц потяг, виконаний у корлоніальному стилі. Потім про нього забули. Але понад десять років тому місцевий підприємець вирішив відродити маршрут.
В міру реставровані вагони виконані в колоніальному стилі і скриплять на кожному повороті. Потіг неспішно погойдується, а його пасажири, яких вдосталь і взимку, і влітку, визирають у вікна, які відкриваються на англійський манер. В одному з вагонів є бар, у якому за тутешнім звичаєм лише чай і кава.
З станції відправлення, яка є і кінцевою потяг відправляється в 10:30 щодня, окрім, здається, суботи.
Декілька разів він робить фотопаузи. Туристи на десяток хвилин вилазять з вагонів і клацають тутешні красоти мов навіжені.
За півтори годинки потяг, що має назву “Червона ящірка”, доповзає до станції, вщент забитої вагонами з породою. Паровоз перечіпляють і вже без зупинок назад.
Коментарі