Херсонес і Севастополь

Дослідники стверджують, що слово “херсонес” походить від давньогрецького “півострів”. І правильно, бо ті, хто вважають, що в Херсонесі ніхера нема помиляються.

Наприклад, є колони. Вони нам відомі по старому дизайну гривні. Колони залишились від базиліки, їх відкопали і поставили на місце.

Там, де колон не вистачає, їх замінюють туристи.

Ще є море. На пагорбі видно сигнальний дзвін, котрий до самого Херсонесу не має жодного стосунку. Його під час російсько-турецької війни захопили французи і повісили на собор Паризької Богоматері. До 1913 року росіяни “бомбили” французів з вимогою про репатріацію дзвона, що, врешті-решт закінчилося перемогою. І аж до другої світової цей дзвін виконував сигнальну функцію на цьому узбережжі.

Копати ці місця почали через півтоліття після заснування Севастополя, тобто десь в двадцятих роках XIX століття. І як тільки копнули, то назвали ці місця Руською Троєю.

Колись Херсонес мав довлі тісну забудову з вузькими вуличками. Місто мало навіть свій генплан, завдяки чому квартали займали приблизно однакову площу та перетинались під прямим кутом. Кожний квартал складався з 2 – 4 житлових будинків.

За міськими стінами знаходилися цвинтарі. Один з тодішніх учасників розкопок похований там же.

Зараз Херсонес називається Національний заповідник “Херсонес Таврійський”. Посередині заповідника ще за царя відбабаханий Святоволодимирський собор. Коли на нього зібрали гроші в 1843 році імператор Микола Перший нагадався, що треба покерувати і розпорядився споруджувати храм в іншому місці Севастополя. Але коли полічили кошти, то виявилось, що нерозкраденого вистачає аж на два собори. Так і зробили. Під час війни собор розвалили, а під час Кучми – відбудували.

Завдяки старанням у тому числі Кучми Севастополь був і залишається містом російської слави. І не дай Бог бандерівський чобіт спробує ступити на священну землю.

Запорукою цьому і Чорноморський флот.

Туристів, звичайно, це не стосується.

Для них тут всі послуги цілодобові.

На тому й стоїмо!

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.