Ярденіт

Біля підніжжя гори Хермон бере свій початок священний Йордан. Лінгвісти досі сперечаються з назви. Чи то мова йде про йаред, себто спуск з джерела Дан. Чи ім’я своє річка отримала від якихось вже нині мертвих семітських слів. Зрештою, для християнського світу все це другорядне. Головне те, що у водах Йордану хрестився Спаситель.

Ярденіт

Взагалі-то, Євангеліє не містить чіткої вказівки щодо місця Ісусового таїнства. Навряд чи Іван Хреститель керувався тими ж міркуваннями, що наші сучасники. Бо вони якраз облаштували туристичний Йордан у місці, зручному з точки зору міжнародного права. Адже Йордан на значній ділянці служить за кордон Ізраїлю та Йорданії.

Ярденіт

Ярденіт

Ярденіт

Ярденіт — чи не єдине підходяще для відвідування місце. Його й охрестили місцем хрещення. Неспішна зеленувата затока розташована неподалік від виходу Йордану з Галілейського моря, що нині зветься озером Кінерет.

Ярденіт

Вхід до Ярденіту багатомовно натякає на те, що святішого місця годі й шукати. Тож ви, мовляв, там — де треба.

Ярденіт

Ярденіт

Тоді приходить Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана — хреститися від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? Але Ісус сказав йому у відповідь: залиш тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його. І охрестившись Ісус, зараз вийшов із води, — і ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав" (Матвія 3:13-17)

Туристичні святині в усьому світі поєднали в собі цинізм супермаркету та благоговіння храмів. У соборах Почаєва беруть гроші за фотографування, у печерних монастирях Криму святою водою торгують прямо під сповідальнею, місце просвітління Будди обкладене ящиками для пожертв, а на сходах мечетей жваво приторговують хавчиком та килимками для намазу.

Ярденіт

Ярденіт

Йорданське хрещення пішло ще далі. Безсоромний атракційний конвеєр видає на гора шекелі щастя за продане таїнство. Безкоштовний (чомусь) вхід компенсується 25-доларовими сорочками для хрещення. Вдягнути їх можна у роздягалці (вхід долар).

Ярденіт

Ярденіт

Після омовіння туристу впарюють напої та сувеніри. Придбати також можна кілька кілограмів хрестів, Біблію у подарунковому форматі та бідон свяченої йорданської води. Для жадібних продаються і пусті пляшки.

Ярденіт

Ярденіт

Ярденіт

Ярденіт

За підсумками запливу вам також можуть впарити сертифікат, завірений мало не в канцелярії самого Господа. Мужики, чиї червоні труселя яскраво світились з-попід білих рубах, жваво готувались до запливу.

Ярденіт

Ярденіт

«Аня, сфоткай мене», — змита від гріхів мадам готувала свої щедрі форми для демонстрації «однокласникам».

Ярденіт

Ярденіт

Звикла до туристів нутрія неспішно перепливає з туристичного боку на більш дикий. В принципі, людей не багато. От під час масових бабтистських хрещень дим стоїть коромислом.

Ярденіт

Далі буде. Давніше були дописи про Гетсиманський сад, мегадавнє місто Яффа, малоприємне Мертве море та веселий шук-базар.

Бонус-трек. Клікабельна панорама Ярденіта.

Ярденіт. Панорама 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.