Фонтенбло. Частина остання

Початок розповіді.

Фонтенбло, замок, тронна зала

Самозваний імператор затіває грандіозну реконструкцію. Зносяться окремі фрагменти комплексу. Оновлений ампірний палац має підкреслити велич правителя імперської Франції.

Спальню короля Наполеон переробляє на тронну залу. Маленьке кріселко під величезною короною виглядає, погодьтесь, кумедно.

Фонтенбло, замок, тронна зала

Фонтенбло, замок, тронна зала

Так само, як і похідне ліжко Наполеона у його кабінетику. Зауважте на його довжину. Стоїть воно тут аби підкреслити, який Наполеон був роботяга. Чи навпаки, лінюх — його спальня рівно у сусідній кімнаті.

Фонтенбло, замок, походне ліжко Наполеона

Ванна Наполеона. Імператорський сортир, на жаль, я не бачив.

Фонтенбло, замок, ванна Наполеона

У Фонтенбло Наполеоном ухвалюється кілька епохальних рішень європейського масштабу. Деякий час тут вимушено гостює папа Пій VII. Бонапарт фактично ув’язнив святого отця, аби домогтися визнання своєї влади католицькою церквою. Зрештою, Пій підписує з Наполеоном так званий конкордат, але потім зрікається цього документу.

Кабінет і столик, за яким вже сам імператор підписав акт про зречення після «битви народів».

Фонтенбло, замок, кабінет адьютантів

Зречений Наполеон, картина Делароша

Від останнього господаря, Наполеона III замок отримав бібліотеку. Первісно тут була галерея богині полювання Діани. Останній Наполеон розмістив тут величезне книжкове зібрання свого знаменитого родича.

Кажуть, що на здоровому глобусі помилково не намалювали Китай.

Фонтенбло, замок, бібліотека

Палацовий комплекс оточує парк і кілька садів.

Фонтенбло, парк

Фонтенбло, парк

Замок включений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Фонтенбло, замок

Фонтенбло, замок

І буквально кілька слів про саме містечко. Мешкає у Фонтенбло всього 15 тисяч жителів (у кращі роки — до 20 тисяч). У монарші часи — переважно обслуга замку. Причому самі себе вони звуть белліфонтенцями.

Фонтенбло, мерія

Фонтенбло, пошта

Щороку замок відвідують 300 тисяч туристів, а якщо рахувати тих, хто приїжджає до навколишніх лісів — покататись верхи, полазити скелями чи просто погуляти — то буде 11 мільйонів. Тож зрозуміло, що значна частина мешканців обслуговує відповідну інфраструктуру.

Фонтенбло

Фонтенбло

Фонтенбло

Один час у Фонтенбло розміщувались деякі офіси НАТО, проте після тимчасового виходу Франції з військової організації — переїхали до Німеччини й Нідерландів. Натомість діє відносно багато шкіл та інших навчальних закладів, аж до поліцейської академії.

Фонтенбло

Фонтенбло

Фонтенбло

Зверніть увагу на мансардне вікно ліворуч — це картинка.

Фонтенбло

Церква.

Фонтенбло, церква

Фонтенбло, церква

Не можу не згадати і про особливі місцеві сири. Точніше сирну суміш, яка включає в себе власне сир і вершки. На місцевому базарчику можна побачити цього діла до вибору і кольору. Та хіба лише сир?

За асортиментом ця геть невеличка торговиця могла б позмагатись з деякими нашими супермаркетами. Особливо — у секції морепродуктів. Навіть не вірилось, що від Фонтенбло до моря — багато сотень кілометрів. На цих фотках, гадаю, мені найдоречніше закруглитись.

Фонтенбло, на базарі

Фонтенбло, на базарі

Фонтенбло, на базарі

Фонтенбло, базар

Фонтенбло, базар

Фонтенбло, базар

Фонтенбло, базар


Переглянути більшу мапу

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.