Офігейрос

Древній Фігерас розташований майже що на кордоні Іспанії і Франції. Розташований віддавна. Причому тоді, коли він не був тут розташований, на його місці існувало ще древніше містечко Юнкарія. Що не дивно – в цих краях проходить одна з головних доріг через Піренеї, з Франції.

Фігерас

Назву місту дали вестготи. А перші привілею надав Фігерасу в 1267-му арагонський король Хайме I, названий Завойовником. (Про нього нещодавно зняли непогане кіно з безподібним Тімом Ротом в головній ролі).

Так от, король-завойовник видав спеціальну грамоту, статут, яким регламентував для свіжоокупованої території різні правила.

Фігерас

Фігерас

Фігерас

Навряд чи серед тих правил мовилось щось про танці. Та все ж саме Фігерас багато хто вважає батьківщиною сардани, каталонського національного танцю. Це такий неспішний танок, який виконує одночасно необмежена кількість людей, тримаючи одне одного піднятими догори руками.

Сардану у роки іспанської диктатури навіть офіційно забороняли, як і каталонську мову. (За танці, як і за вживання мови могла наступити кримінальна відповідальність – українцям все ж було трішки легше). Натомість каталонці сардану вважають одним із своїх символів.

Барселона, пам'ятник сардані

Цікаво, що віддавна перед виконанням сардани в центрі кола учасники часто складають свої речі. Аби в танцювальному екстазі їх банально не поцупили.

Фігерас – містечко каталанське. Боронь Боже вас сказати, що іспанське. Каталонці, не без огляду на диктаторське іспанське минуле, усіма способами автономізуються. Автономна іспанська область має власний парламент, уряд, міграційне і податкове законодавство. Каталонці визнаються окремою нацією і навіть мають право на “вето” стосовно дії іспанських законів! (Жовто-червоні смугасті – прапори Каталанії).

Фігерас

Фігерас

Фігерас

Фігерас

Каталанською – однією з трьох офіційних мов – продубльовано більшість інформаційних аншлагів. Місцями написи (якщо я не помилився) наведені лише каталанською.

Не без дулі в кишені мені розказували про якусь дурну іспанку, яка ніби-то годину сувалась не могла знайти вихід. Бо всюди писалось “сортіда”, а вона шукала звичне іспанське “саліда”.

Фігерас, музей Далі

Фігерас, вуличні аншлаги

Фігерас, вуличні аншлаги

Аби негайно завоювати симпатію каталонця, достатньо привітатись з ним “хола!” замість якого-небудь “буенос-діас”.

Фігерас

Фігерас

Фігерас

Сиров’ялений свинячий окорок – хамон – іспанці вважають національним делікатесом. Можете порівняти ціни тут, і в наших магазинах. (Особливо рекомендую магазини Delight!, про які я нещодавно писав.)

Фігерас, хамон

В містечку розташовано кілька цікавинок. По-перше, це замок Сан-Фернан, який вважають одним з найбільших у Європі. Принаймні його бастіони займають площу в понад 30 гектарів. Перший камінь у його побудову заклали можна сказати, що позавчора – в 1753-му. На жаль, ні перший, ні всі інші камені я не побачив.

Фігерас

Зате я побачив другу цікавинку: парафіяльну церкву Сан Пере. Її побудували значно раніше за фортецю – в XIV столітті. Причому на місці, де культова споруда була вже з X-XI століть.

Храм вважається одним із кращих взірців каталонської готики. Численні перебудови й добудови, зокрема XVIII ст., велика повоєнна реконструкція не заважають сприймати будівлю як одне ціле.

Фігерас, церква Сан Пере

Фігерас, церква Сан Пере

Фігерас, церква Сан Пере

Мені ж видалась надзвичайно милою виставка квітів. Її розмістили прямо у соборі, поміж різними церковними штуками.

Фігерас, церква Сан Пере

Фігерас, церква Сан Пере

І по-третє, це театр-музей Сальвадора Далі. Заради нього, власне, й варто вирушати до Фігераса. Про нього – іншим разом.

Фігерас, церква Сан Пере


Переглянути більшу мапу

Поділитись:
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • del.icio.us
 • email
 • PDF
 • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.