Губків. Соколині гори

Скажу чесно: легенд про Губківський замок залишилось значно більше, ніж самого замку. Лише кілька огризків фортечних стін і мальовничі краєвиди у якості бонусу.

Губківський замок

Місця тут направду чудові. Заказник Соколині Гори навіть порівнюють зі Швейцарією. Будівничих замку над Случем можна похвалити за тонке відчуття прекрасного. Навіть болота місцеві виглядають немов картинка.

Случ

Першу згадку про Губків відносять до 1504-го року. Причому згадується, що того року містечко вщент поруйнували татари. Укріплення на цьому місці існували як мінімум за сто років до того, а за твердженням археологів – і з часів Київської Русі.

Губківський замок

Губківський замок

Фортецю на тридцятиметровому пагорбі відбудовує власник цих земель ковельський староста Богдан Семашко. Його син Олександр за переказами постає мало не українським Дракулою.

Семашкові приписували якусь магічну силу, люди воліли обходити його фортецю десятою дорогою. Причина такого ставлення ховається у тому, що князь перейшов у католицьку віру. Люди ж такий крок сприйняли дуже вороже.

Губківський замок

Губківський замок

Губківський замок

У часи свого найбільшого піднесення містечко мало власного бургомістра й управу.

Замок пережив кілька козацьких повстань. Але не пережив великої війни: у 1704-му російськими військами замок було понівечено. За чотири роки шведи остаточно знищили фортецю. Занепало й містечко – нині в Губкові мешкають до 800 жителів.

Губків

Руйнації залишків замку сприяв активний пошук скарбів. Про них неодмінно згадують у своїх розповідях і мої колеги (раз і два). Навіть Вікіпедію читаєш немов сторінки з роману. Мені до цих історій і легенд додати нічого.

Наостанок зауважу, що за в останні роки тут капітально відремонтували дороги, побудували новий міст. Тож замок, а також кілька об’єктів дорогою до нього – чудове місце для подорожі вихідного дня.

Губківський  замок

Губків на Google-картах. Проїзд на автомобілі від Києва – 308 км (біля 4,5 годин дороги), від Рівного – 76 км.


Переглянути більшу мапу

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.