Турів

Продовження. Про Мінськ, дороги і Брест було раніше.

Білоруська глибинка в принципі трагічного враження не справила. Місцями навіть навпаки. От в Україні я не бачив, щоб між двома селами, навіть не райцентрами ходив величезний автобус. Та й дороги – не порівняти з нашими. Хати здебільшого дерев’яні і страшненькі, на подвір’ї перед хатою може стояти непогана іномарка. Паркани – всі однакові. Хати є двох типів: як з кіноказок Роу та як з фільмів про війну.

У якості еталона провінційності ми обрали Турів – місто підходяще нам за маршрутом, та й взагалі. Місто це згадується ще в 980 році і ніби-то назване чи то на честь вимерлого бика тура, чи то легендарного князя дреговичів Тура.

Найголовніша принада містечка – Замкова гора за своєю бутафорністю схожа на Крилос. На ній гігантським склопакетом законсервовано ніби-то залишки фундаменту ніби-то Турівського храму. Вхід абсолютно безкоштовний, та й взагалі усередині нікого крім парочки голубів не було. Спочатку ми навіть подумали, що це оранжерея. В Бресті біля фортеці, до речі, така сама штука стоїть, де всі бажаючі з чотирьох метрів можуть подивитись на красиво поскладені почорнілі колоди.

За задумкою авторів споруди, вона має стати чимось на кшталт шпаківні для туристів. А это значит, что турист будет сюда возвращаться. Проте пустота говорила, що Турів в туристів наразі особливою популярністю не користується.

Верхня частина Прип’яті просто чудова. Це вам не Чорнобиль якийсь. Хоча за кількістю людей ці місця співставимі.

Центр міста викликав стійку асоціацією з Золотим телям:

– Я рад, товарищи, – заявил Остап в ответной речи, – нарушить автомобильной сиреной патриархальную тишину города Удоева. Автомобиль, товарищи, не роскошь, а средство передвижения. Железный конь идет на смену крестьянской лошадке. Наладим серийное производство советских автомашин. Ударим автопробегом по бездорожью и разгильдяйству.

Різниця була лише та, що по бездоріжжю тут вже вдарили.

І зараз ніщо не нагадує, що Турів – не лише колишня столиця князівства, але, як пишуть, відігравав величезну роль у політичному, економічному та культурному житті Древньої Русі.

Далі буде.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.