Ковалівка. Земля Її мрії

Відоме з 1501-го року село Ковалівка, що на Київщині, ніфіга б не було відоме, якби не родина Засух. Ці невтомні трудівники держбюджету, розбудовники аграрного комплексу України за її, України, рахунок, послідовні борці з антинародним помаранчевим режимом перетворили село на іграшку. Власну іграшку. Землю своїх мрій.

Ковалівка

Золота ера для села розпочалась в 1993-му. Принаймні так стверджує сайт агрофірми “Світанок” – джерела благоденства для сучасної Ковалівки. Тоді головою місцевого колгоспу імені Щорса було “обрано” Тетяну Засуху. Причому сталося це саме на Тетянин День.

Тетяна Засуха

Перед золотою була й срібна ера: час, коли колгоспом з 1985-го керував чоловік Тетяни – Анатолій Засуха. Судячи з біографій героїв, Анатолій Андрійович пішов згодом у замміністри, потім – в депутати й губернатори. Тож до керування маєтком стала дружина.

Ковалівка

Часи до 1985-го вважаються для Ковалівки чимось на кшталт середньовіччя. Для того, аби односельчани не забували, як тут все було на вулицях встановлено відповідну наочну агітацію.

Ковалівка

Вже згаданий мною сайт звітує, що основні прибутки агрофірма одержує за рахунок високоврожайного рослинництва. А крім того, тут вирощують по 12 поросят на одну свиноматку, надоюють по 25 тонн молока, переробляють по 2000 кг м’яса на добу і так далі.

Ковалівка

А навколишні села в купі з самою Ковалівкою стараннями агрофірми перетворені на сучасні європейські міні-містечка.

Принаймні такі, як їх собі уявляє пані Тетяна: з рядами однакових бетонних стовпчиків, якими зручно пропороти пузо легковика і з радянськими будинками культури, обшитими пластиковою вагонкою.

Паляничинці

Паляничинці

Коштом господарства у 1996-му будується Церква Різдва Пресвятої Богородиці.

Ковалівка, Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Ковалівка, Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Була історія, коли місцевих (а може і не лише) священників господиня вивела на поля, аби ті помолилися задля припинення посухи. Застосували, так би мовити, найсучасніші методи агрогосподарювання. Дощ тоді так і не пішов.

Не можу не процитувати сайт:

Храм побудований у вигляді корабля. Його розташування на березі мальовничого озера в центрі села символізує шлях, яким ми дістаємось вершин духовності і моралі. Забудова храму відповідає Біблійній книзі Второзаконня, де йде мова про будівництво першої скіньї – праобразу першого храму, який будував Моисей, керуючись Божими настановами.

Ковалівка

Високопрофесійно зроблені розписи храму та виконані ікони. Ікона Святої Трійці, Миколи Чудотворця та ікона Сергій Радуніжський були подаровані церкві, остання – головою Київської обласної державної адміністрації – Анатолієм Андрійовичем Засухою.

Ковалівка, Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Поки ви шукаєте у храмі вигляд корабля, зауважу, що поруч з храмом за рік встановили пам’ятник Петру Могилі. Єдиний на Україні, як пишуть все на тому ж на сайті, що не зовсім правда, бо як мінімум ще один стоїть в Печерській Лаврі. (Цікаво, що коли тут був я, то від пам’ятника залишилось пусте місце).

Ковалівка

Справжній розквіт села стався році так в 2002-му. За збігом того ж року Тетяна Володимирівна стає народним депутатом (в той час вона перебувала в Аграрній партії). Анатолій Засуха – надійний як глиба багаторічний губернатор Київщини.

Будується не просто школа, а освітній центр “Ковалівська гімназія”. Окрім середньої освіти селяни можуть отримати такі потрібні тут професії бармена-офіціанта, перукаря, модельєра верхнього одягу, оператора комп’ютерного набору.

Ковалівка, гімназія

Поруч зі школою з освітнім комплексом – збудований трішки раніше оздоровчо-профілактичний комплекс. Окрім звичайних лікарів тут має практику і світило медицини (так на сайті) іранець Гор Ширдел. Його запросила пані Засуха за ефективне лікування і розповіді пацієнтів.

Ковалівка, оздоровчий комплекс і готель

Ще лівіше – торговий комплекс з рестораном і кафе. Фірмова страва – “м’ясо по-ковалівські”, яке готується з недолугих холопів молочного теляти абердино-ангуської породи.

Ковалівка, торговий центр

Окрім ресторану з кафе є ще й піцерія “Dream Land”.

Ковалівка

Посеред цього всього діла, як і годиться, фонтан.

Ковалівка

Та й це ще не все. Справжньою родзинкою в архітектурі села став незвичайний годинник, який ковалівчани називають годинником вічності. Аналоги такого годинника можна зустріти в Німеччині та Швейцарії. Він побудований на землі, але діями механізму керує звичайна комп’ютерна програма.

Ковалівка, годинник вічності

Так вже сталося, що годинник вічності десь році в 2004-му натікав для господарів маєтку не найкращий час. Спочатку “глиба” Анатолій Засуха за переказами й легендами зліг до шпиталю після зіткнення з не меншою глибою – тодішнім прем’єром і кандидатом в президенти Віктором Януковичем. Злі язики стверджували, що в Анатолія Андрійовича стало менше на три зуби.

Ковалівка

Ковалівка

А незабаром після Помаранчевої революції, в лютому в маєтку влаштовується обшук (в той час подружжя разом з Кучмами відпочиває в Карлових Варах). Підставою “репресій” стала кримінальна справа щодо нецільового використання бюджетних коштів.

Слідом заговорили і про наркоторгівлю, до якої ніби-то були причетні Засухи. “Ми від Луценка, а ваш чоловік, бува, не повісився?” – так за словами нардепа до неї звертались беркутівці.

Влітку 2005-го маєток штурмують загони міліції. На захист господарів “живою стіною” постають місцеві селяни. Хроніка тих подій і досі доступна на ковалівському сайті. Екс-губернатора МВС так і не знаходить й оголошує в міжнародний розшук.

Ковалівка

Ковалівка

Ковалівка

Менше ніж за рік Анатолій Засуха спокійно повертається до Ковалівки. “Пан Засуха може безперешкодно перебувати на території України, але я ставлю три крапки в цьому питанні, і цим багато чого сказано”. – Грізно хмурився у 2006-му Юрій Луценко.

Ковалівка

Ковалівка

Нині Ковалівка – це щось середнє між раєм і концтабором.

Всі заїзди до центру села сумлінно охороняються. Охоронці гуляють і самим селом, поруч з весільними парами, які тут, як я розумію, не рідкість.

Ковалівка

Ковалівка

Молодят зустрічаються спеціально навчені люди й коні.

Ковалівка

Ковалівка

Окрім них – жодного ґави чи бодай просто мешканця. Приблизно так само виглядали б весільні кортежі десь в Чорнобильській зоні.

Ковалівка

Зразкове село скоробагатьків-Засух, які міцно пустили тут коріння, має багато подібного з Сусловським селом Буки. Ті ж купецькі розкоші, барські подарунки кріпакам й місточки над ставочками. Не вистачає лише мідної жаби на пригірку…

Така вона, Ковалівка. Земля мрії, Її мрії.

Ковалівка на МЕТА-картах. Проїзд залізницею до станції Фастів, на автомобілі від Києва – 80 км (біля години дороги).


Переглянути більшу мапу

Ковалівка

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.