Іванків

В цьому невеличкому житомирському селі зберігся чудовий (перероблений на церкву) костел Вознесіння Божої Матері фундації Павла і Гелени Борчиків.

Іванків, костел

На жаль, це мало не перший мій випадок, коли я не зумів виудити в інтернеті аніякої інформації. Тому доведеться “злизати” в Дмитра Антонюка, відомого також як [info]templar_ua, довідку про цей храм.

Костел спорудили біля 1800-го року. В ньому повністю збереглися фрески роботи Йозефа Прехтля. Католицький художник-монах розписав чимало костелів, зокрема тринітарські монастирі в Луцьку й Браїлові. Більшість з його розписів, на відміну від костелу в Іванкові, загинули.

Іванків, костел

В усьому іншому Іванків – звичайне і малоцікаве село. Якщо не рахувати розташований тут обласний інтернат для колишніх ув’язнених. Можу лише уявити, наскільки таке сусідство до смаку іванківцям. Напевне, саме на мешканців інтернату пеняють через кількаразове пограбування храму.

Іванків, костел

Біля церкви встановлено дві “портативні” дзвіниці. Одна – з традиційних розпилених газових балонів, інша – з новенькими дзвонами.

Іванків, костел

Іванків, костел

До середини я не потрапив. Я взагалі не надто люблю фотографувати в храмах. Тим більше, що це часто забороняється, принаймні в ортодоксальних церквах. Та все ж заради унікальних розписів, якось спробую. А може за мене це зробите ви?

Як би там не було – цей пост сподіваюсь ще доповнити.

Іванків, костел

Іванків на МЕТА-картах. Проїзд на автомобілі від Києва – 143 км (біля 2-х годин дороги), від Житомира– 17 км. Неподалік варто подивитись на Житомир, гранітний Коростишів, костел в Старій Котельні, палаци Андрушівки і Червоного.


Переглянути більшу мапу

Поділитись:
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • del.icio.us
 • email
 • PDF
 • Print

Читайте також:

15 коментарі

 1. Яка краса треба туди навидатись якось! Дуже гарно!

 2. Да очень красиво! Надо побівать посмотреть!

 3. Какая красота и даже не нужно ехать заграницу такие места красивые на Украине!

 4. Слышала много об этом местечке! Судя по фото очень красиво думаю поехать! Спасибо!

 5. Да отличное местечко был 2 года назад проездом!

 6. Супер містечко! Дуже гарно та чисто!

 7. Так дуже гарно! Для туризма те що треба!

 8. Чудове мисто!

 9. Мам родная… вот за это респект…. Огромный респект. Капс локом.

 10. Очень красиво!!!!

 11. Була тут дуже гарно! Раджу всим!

 12. I had got a dream to begin my own business, nevertheless I did not earn enough of money to do that. Thank God my close friend proposed to utilize the credit loans. Thus I used the student loan and made real my dream.

 13. Все, конечно, хорошо, но храм явно требует реставрации. А как же можно сохранить такую красоту, если до нее нет никому дела. Мы посмотрим , а как же наши потомки…

 14. Красивые фото!

 15. Лепота, истинно лепота.

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.