Містичні Чагарі

Навряд чи було б що писати про це тернопільське село. Як пише Вікіпедія, засноване воно у 1802-му році (за місцевими мірками можна сказати, що вчора), населення – 263 особи. Особливо зауважено, що “працює торгівельний заклад”.

Навряд, якби не кумедні й доволі величенькі скульптури. Ними прикрашені в’їзди до села та фонтан у центрі.

Чагарі

Фонтан виконує й просвітницьку функцію. На розкритій перед бетонними дітьми бетонній книзі цитата з Шевченка: “Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь”.

Чагарі

Бурна фантазія художника і смілива техніка виконання роблять Чагарі абсолютно неповторними. І це чудово.

Чагарі

Автором цих робіт є дизайнер і скульптор Олексій Степанов. Завдяки футболу йому вдалося навчатися у Королівській академії мистецтв Льєжа, а згодом – попрацювати в Бельгії. Працюючи спершу над створенням копій скульптур для Британського музею і Лувру, Олексій згодом очолив невелику дизайнерську фірму.

Першим серйозним проектом став декор для тераріумів Антверпенського зоопарку.

Чагарі

Згодом було ще чимало цікавих проектів, зокрема і в Україні. Мені запам’яталась телевізійна програма за його участі, де Олексій з металопластикових труб “виростив” у кімнаті дерево! Секрет конструкції був у спеціальному надміцному розчині, який він сам і винайшов.

Чагарі

До Чагарів Степанова запросив заможний уродженець села, а нині киянин Михайло Мацієвський. Місцеві помічники за ескізами виготовляли основу, а завершальні роботи робив вже сам скульптор.

Чагарі

Зовсім недавно “здали в експлуатацію” третю скульптурну групу, при в’їзді до села з тернопільського напрямку. Це не лише комічно-містична, але й функціональна композиція.

Чагарі

Так що не лише “працюючим торговельним закладом славні Чагарі.

Чагарі

Чагарі на МЕТА-картах. Проїзд залізницею до ст. Копичинці. Проїзд на автомобілі від Києва – 425 км (біля 5,5 годин дороги), від Хмельницького – 100 км, Тернополя – 60 км. Неподалік варто подивитись костел, ратуші й замок Чорткова, костел і синагогу в Гусятині, симпатичне містечко Копичинці, замок-корабель в Сидорові.


Переглянути більшу мапу

Поділитись:
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • del.icio.us
 • email
 • PDF
 • Print

Читайте також:

3 коментарі

 1. Мецената Чагарів звати не Йосип Мацієвський, а Михайло Йосипович Мацієвський.

 2. Дякую, виправив. Спершу я знайшов саме таке прізвище замовника скульптур. http://vpered.org.ua/exp.php?ni=1758&type=1

 3. Надзвичайно оригінально, красиво та повчально. Побільше б таких меценатів котрі прикрашають нашу землю.

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.