Поліський трамвай

Чи знаєте ви, поросятка, що таке „Поліський трамвай”? Так, правильно, це вузькоколійна залізниця (на хвилинку – найдовша в Європі, яка діє в регулярному пасажирському режимі), яка з’єднує Антонівку і Зарчне, загублені у поліських лісоболотах Рівненщини. За сім (7) гривень вас чотири години катають неймовірної краси пейзажами, дозволяють висовуватися з вікон,сидіти на підніжці, розпивати алкоголі і навіть видають натуральний квиток. Хоча все решта (окрім приємних кондукторш) виглядає імєнно шо як на дитячій залізниці.

Ну що, поїхали? От така мініатюрна конячка з двигуном від танку Т-34 потягне наші чотири вагончика у сиву поліську далечінь.

151.03 КБ

А оце, наприклад, крута станція Володимирець – вперше побачив дерев’яний вокзал. Станція справді крута. Бо більшість зупинок потяг робить взагалі у чистому полі або у чистому лісі.

211.33 КБ

104 кілометри потяг долає за чотири години. Цього цілком вистачає, щоб облазити усі вагони, подивитися у всі віконця і познайомитися з половиною пасажирів. Для багатьох місцевих людей вузькоколійка – це взагалі єдиний звязок із великим світом.

104.23 КБ

Втім, людей тут небагато. Навколо – ліси, болота, піскові дюни. Словом, все те, за що ви любите Полісся.

109.52 КБ

Родзинка маршруту – дерев’яний міст через річку Стир. Потяг сунеться по ньому зі швидкістю пішохода – тож відчайдухи можуть вистрибнути з вагона, обігнати локомотив, сфоткати його „в лоб” на мості і заскочити назад у вагон. Мені було в лом.

151.63 КБ

Місцеві називають цей потяг двома словами. І обидва – розкішні. На нього лагідно кажуть „поїздок” або „кукушечка”. І якщо з першим зрозуміло, то в сенс другого в’їхали не зразу. Потім нам пояснили – люди в селах точно знають час, коли через їхній населений населений пункт проїжджає поїздок (інші тут просто не їздять) – тож по ньому можна звіряти годинник. Звідси і кукушечка. Оця бабуся, приміром, прийшла на зупинку просто подивитися на поїздок – вона нікого не зустрічала і не проводжала.

182.51 КБ

Пам’ятаєте розкішний вокзал у Володимирці? Так от – це значно типовіша станція „Поліського трамваю”.

189.21 КБ

І от врешті ми доїхали до Зарічного. А звідси вже рукою подати до прекрасного та таємничого озера Нобель. Як кажуть люди, які орієнтуються в ситуації значно краще за нас: „Нобель – це легенда!”. Легенди я не знаю, але Нобель покажу.

137.97 КБ

Не вірите, що саме тут заснували Нобелевську премію? Та чесно!

159.59 КБ

А ще там в телефонах – білоруський оператор. А на базарі приймають зайчики (білоруські рублі). А ще там в Зарчному є автобус до Києва, біля якого прощаються назавжди. Тому що роботи там в лісі немає ніякої. І хто метикуватіший, збирає валізу, кладе в кишеню на серці новісінький закордонний паспорт і отримує останню детальну інструкцію – як з головного залізничного вокзалу Києва перейти на Південний і де там знайти автобуси на Бориспіль. А ще там порція голубців складається з 12 штук і коштує 12 гривень. А ще там є озеро Засвітське на берегах якого немає жодної пляшки, консерви чи скляхи. Та й людей там, чесно кажучи, небагато. Зато море бобрів і зайців. Словом, там неймовірно і хороше. Буде нагода – не пропустіть. От вам ще пару оголошень – раптом що…

133.86 КБ

141.84 КБ

108.33 КБ

140.05 КБ

Взято тут.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.