Храм редемптористів

На теперішніх картах назви Кохавина не знайдеш. За радянських часів цю знамениту відпустову місцевість, яку називали Галицьким люрдом було приєднано до селища Гніздичів Жидачівського району Львівської області та є зараз його південної частини. Назва ж збереглася в місцевій паперовій фабриці “Кохавинка”.

Кохавина (або Кохавино) відома з 1646 року — часу з’яви там Чудотворної ікони Матері Божої Кохавинської. Власниця містечка Руда Анна Воянковська проїжджала через гай, коли карета враз зупинилася. Виглянувши, вона побачила дивну картину — коні стояли на колінах перед іконою Богородиці, яка висіла на придорожньому дубі.

Вхід

У книгах Кохавинської парафії написано, що образ Матері Божої з Дитятком, мальований на дубовій дошці (83 на 56 см)з латинським написом “О Матір, обрана Богом, будь для нас прямою дорогою до Господа”, віддавна перебував у дуплі старого дуба на краю лісочка Кахавина, при дорозі із Жидачева до Руди. Жоден подорожній не оминав цього місця й тут молився. Спочатку хотіли перенести ікону до костелу в Руді, але він у чудодійний спосіб повертався знову до кохавинського дуба. Так було двічі чи тричі.

Храм-красень

Близько 1680 року на цьому місці було збудовано дерев’яну каплицю, до якої за розпорядженням Львівського римо-католицького архієпископа було перенесено Чудотворну ікону. 1748 року в Кохавині було збудовано костел, а Чудотворним образом почали опікуватися ченці-кармеліти. Було зафіксовано багато випадків зцілень перед іконою, а тому спеціальна комісія, що вивчала це явище, оголосила її Чудотворною. Сталося це 26 травня 1755 року.

Дивимося на фасад

1780 року монастир кармелітів у Кохавині було ліквідовано згідно з декретом цісаря Йосифа ІІ, а костел став парафіальним. Кохавина стала місцем прощ галицьких католиків. Протягом 1868-1894 року було збудовано новий костел.

Розглядаємо деталі

З благословення Папи Пія Х 15 серпня 1912 року відбулася коронація Чудотворної ікони, на яку зібралася велика кількість прочан не тільки з Галичини, але й інших країн Європи.

Вітражний елемент

З 1931 року монастирем володіли отці Єзуїти. У 1939 році Чудотворну ікону в костелі замінили копією, а сам образ ченці перевезли через радянсько-німецький кордон до Польщі. Врешті й копію було вивезено під час війни до Польщі.

Статуйоване крило храмо

Після реставрації у Кракові образ було перевезено 1974 року до міста Ґлівіце. У 1994 році у цьому місті було створено парафію Матері Божої Кохавинської, де тепер перебуває Чудотворна ікона.

Вікно того ж штибу, лиш не реставроване

У Кохавині перебував Іван Франко. Тут 26 липня 1904 року він написав вірш “Конкістадори” із циклу Semper tiro, в якому є такі слова:
“До відважних світ належить,
К чорту боязнь навісну!”

Вхід до храму. Написи над дверима. Гучномовець для гучномовлення. Пластикові квіти

Склепіння

Вид на вівтар. Загальний вигляд нефу

Лівий неф

Годинник несправний :)

Текст взято з “Поступу” (http://postup.brama.com/usual.php?what=27036)
Можете ще у Блеки почитати — http://castles.com.ua/kochawina.html
Звіт [info]fistashok про поїздку туди — http://fistashok.livejournal.com/62089.html

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.