Храм редемптористів
На теперішніх картах назви Кохавина не знайдеш. За радянських часів цю знамениту відпустову місцевість, яку називали Галицьким люрдом було приєднано до селища Гніздичів Жидачівського району Львівської області та є зараз його південної частини. Назва ж збереглася в місцевій паперовій фабриці “Кохавинка”.
Кохавина (або Кохавино) відома з 1646 року — часу з’яви там Чудотворної ікони Матері Божої Кохавинської. Власниця містечка Руда Анна Воянковська проїжджала через гай, коли карета враз зупинилася. Виглянувши, вона побачила дивну картину — коні стояли на колінах перед іконою Богородиці, яка висіла на придорожньому дубі.
Вхід
У книгах Кохавинської парафії написано, що образ Матері Божої з Дитятком, мальований на дубовій дошці (83 на 56 см)з латинським написом “О Матір, обрана Богом, будь для нас прямою дорогою до Господа”, віддавна перебував у дуплі старого дуба на краю лісочка Кахавина, при дорозі із Жидачева до Руди. Жоден подорожній не оминав цього місця й тут молився. Спочатку хотіли перенести ікону до костелу в Руді, але він у чудодійний спосіб повертався знову до кохавинського дуба. Так було двічі чи тричі.
Храм-красень
Близько 1680 року на цьому місці було збудовано дерев’яну каплицю, до якої за розпорядженням Львівського римо-католицького архієпископа було перенесено Чудотворну ікону. 1748 року в Кохавині було збудовано костел, а Чудотворним образом почали опікуватися ченці-кармеліти. Було зафіксовано багато випадків зцілень перед іконою, а тому спеціальна комісія, що вивчала це явище, оголосила її Чудотворною. Сталося це 26 травня 1755 року.
Дивимося на фасад
1780 року монастир кармелітів у Кохавині було ліквідовано згідно з декретом цісаря Йосифа ІІ, а костел став парафіальним. Кохавина стала місцем прощ галицьких католиків. Протягом 1868-1894 року було збудовано новий костел.
Розглядаємо деталі
З благословення Папи Пія Х 15 серпня 1912 року відбулася коронація Чудотворної ікони, на яку зібралася велика кількість прочан не тільки з Галичини, але й інших країн Європи.
Вітражний елемент
З 1931 року монастирем володіли отці Єзуїти. У 1939 році Чудотворну ікону в костелі замінили копією, а сам образ ченці перевезли через радянсько-німецький кордон до Польщі. Врешті й копію було вивезено під час війни до Польщі.
Статуйоване крило храмо
Після реставрації у Кракові образ було перевезено 1974 року до міста Ґлівіце. У 1994 році у цьому місті було створено парафію Матері Божої Кохавинської, де тепер перебуває Чудотворна ікона.
Вікно того ж штибу, лиш не реставроване
У Кохавині перебував Іван Франко. Тут 26 липня 1904 року він написав вірш “Конкістадори” із циклу Semper tiro, в якому є такі слова:
“До відважних світ належить,
К чорту боязнь навісну!”
Вхід до храму. Написи над дверима. Гучномовець для гучномовлення. Пластикові квіти
Склепіння
Вид на вівтар. Загальний вигляд нефу
Лівий неф
Годинник несправний
Текст взято з “Поступу” (http://postup.brama.com/usual.php?what=27036)
Можете ще у Блеки почитати — http://castles.com.ua/kochawina.html
Звіт fistashok про поїздку туди — http://fistashok.livejournal.com/62089.html
Коментарі