Цвинтар вояків дивізії СС “Галичина”

Сформована в 1943 році дивізія СС “Галичина” (або як її ще називали “СС – добровільна дивізія «Галичина»”) взяла участь лише в одній значній бойовій операції – під Бродами. 22 липня 1944 року силами Першого українського фронту галицька дивізія фактично припинила своє існування – з майже восьми тисяч чоловік, набраних у абсолютній більшості з-поміж мешканців австрійської Галіції (тобто Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей) під Бродами загинуло три. Їх залишки, перемішані з кістками радянських воїнів, лежать на кількох місцевих цвинтарях, найбільший з яких неподалік від Золочева.
СС Галичина

Тут знаходиться біля 600 могил, увічнених стрілецькими вибіленими хрестами, котрі за радянських часів стояли занедбаними і без табличок. Кажуть, що до облаштування могил запрошували і ветеранів Червоної армії, проте ті відмовились.

За моменту заснування українська дивізія не могла називатись українською. Головною емблемою був не тризуб, а галицький лев. Більшість командних посад обіймали німці. Лише після розгрому й наступної реорганізації Гімлер погоджується на перейменування дивізію на Першу українську. Під такою назвою галичани мочили словацьких і югославських комуністичних партизанів.

Напереддень капітуляції командування дивізії вирішило форсованим маршем перейти в зону окупації західних військ. Більшість українців після дворічного перебування у таборах для військовополонених емігрувала до США, Канади, Австралії і Аргентини. Близько тисячі чоловік повернулось до СРСР.

Зовсім недалеко є інший, класичний так би мовити військовий цвинтар. На ньому теж спочивають українці.

Довідка

Розташування -
Координати 49°40′ пн. ш., 25°46′ сх. д.
На Яндекс.Картах
Проїзд авто:
залізниця:
Сайти по темі 1
Музеї 1
Готелі 1
Ресторани 1
Різне 1
Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.