Храм-маяк святителя Николая

Єдиний в Україні храм-маяк височіє неподалік від Алушти, в селищі Малорічинському, на тридцятиметровому пагорбі. Висота ж самої церкви – 54 метри. Купол, у формі ажурної позолоченої земної кулі, містить необхідне для маяка світлове обладнання.

Автором проекту є чернігівський архітектор Анатолій Гайдамака. Будівництво розпочалось ще в 2004 році і тривало три роки. За цей час витратили, як це і прийнято, майже удвічі більше коштів, ніж передбачалось – біля п’яти мільйонів доларів США. Майже половина від цієї суми пішла на укріплення берегу – у нього забито 25 свай.

Храм споруджено на честь святителя Николая, архієпископа Лікійських Мир, того самого що приносить чемним діткам в грудні подарунки. Николай вважається покровителем моряків і купців. Церква в Малорічинському є пам’яттю про всіх, хто загинув на воді – про це нагадують якорі, ланцюги, кнехти, щедро вмонтовані в навколишні інтер’єри.

Про одну з катастроф нагадує меморіальна табличка: загибель теплохода “Армения” сталася 6 листопада 1941 року неподалік від місця спорудження храму св. Николая. За кількістю жертв (корабель евакуював тисячі людей з Ялти і Севастополя, тож кількість загиблих оцінюється неточно, в 7-10 тисяч) ця трагедія одна з найбільших в історії. На “Титаніку”, наприклад, загинуло 1503 людини.

Електронне обладнання у дзвіниці здатне відтворити будь-яку мелодію. За це також заплатив спонсор спорудження храму – депутат російської Держдуми Олександр Лебедєв. Свого часу його помічали у симпатіях до помаранчевих революціонерів. І навіть звинувачували у фінансуванні Майдану. Проте нині Лебедєв каже про них так:

Тогда я просто сказал: «Давайте этим ребятам дадим какое-то время поработать и не будем им мешать». Поработав, я увидел, что эти ребята ни на что не годные – я имею в виду «оранжевых». Они умеют, как мелкие лавочники, только кого-нибудь обманывать, обсчитывать, отбирать… Позор! Это мелкотравчатая бригада по отъему собственности, по использованию коррумпированных правоохранительных органов для этих вещей, а Ющенко ничего в этих делах не понимает. Он безграмотный и некомпетентный. Так что не надо говорить, что Лебедев мечется между Ющенко и Януковичем.

Проте саме соратники Віктора Януковича були активними учасниками освячення храму. Тодішня координатор тодішньої парламентської більшості, а нині борець з Чорноморським флотом РФ Раїса Богатирьова у привітальному слові наголосила, що этот храм станет еще одним символом дружбы двух народов. І взагалі, Партию регионов радует то взаимопонимание, которое существует в Крыму между светской и духовной властью, она ценит усилия благотворителей и коллег-депутатов Госдумы Российской Федерации, предпринимаемые ради благоденствия и процветания единой апостольской православной церкви.

Так, храм само собою належить до московського патріархату. І з цього приводу вже мав місце невеличкий скандал: Спілка православних віруючих Криму ніби як звернулась напряму до Алексія Другого з вимогою розібратись з правильністю призначення на посаду настоятеля. Виявляється, що ним було призначено етнічного українця. Как могут священники-украинцы отстаивать интересы Русской Православной Церкви в Крыму, что они могут сказать русскому народу про великую Россию, когда почти все они в сердце своем ненавидят нашу культуру и историю! - обурювались рік тому автори звернення.

Храм святителя Николая – одне з небагатьох місць у Криму (а може й єдине), куди можна зайти безкоштовно. Багато хто сумнівається, що таке взагалі можливе, тож доводиться роз’яснювати. Мало того, голоногим жінкам тут навіть видають безкоштовно (!) юбки. Чоловікам у трусах доводиться милуватись краєвидами за межами території собору.

Між іншим, православні храми-маяки будувались і раніше, зокрема на Соловках і в Фінляндії. В цоколі храму планується відкрити музей морських катастроф ХХ століття. Звісно, якщо російський спонсор не втратить інтересу до проекту.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.