Прага. Музей іграшок


Всяку пургу про заснування музею і історію його розвитку можна прочитати на відповідних сайтах. Єдиний цікавий факт звідти, це те, що серед експонатів є іграшки з хліба, які індіанці робили для своїх дітей. Так, як я це прочитав вже після відвідин музею, то показати яка з них є хлібною не можу, хіба, хтось знає. Але й фотографував я не все.

Перше, що вражає це глобальна багаторівневість. Скажемо, є іграшка-мама з іграшкою-татом, в них є іграшка-син. В іграшки-сина теж є іграшки, в яких в свою чергу є іграшки, що так само мають іграшки, але й останні не без іграшок. Гірше того, в дитини-іграшки є картина, на якій намальовані іграшки, що мають іграшки.. і так далі. Кількість таких рівнів порахувати немолживо, хоча б тому, що треба для цього мати зір більше ніж 100 відсотків.

Деталізація настільки сильна, що, думаю, в іграшковій кухні, якщо відкинути декілька законів фізики, можна б було реально готувати, а в ванні по-справжньому митися. З кранів, до-речі, справді текла вода, дзеркала, навіть якщо вони розміром з копійку є дзеркалами, а дивлячимь на іграшкову школу хочеться втекти з уроку.

Є різного роду психоделічні іграшки, якими древні чехи тренували психіку своїх чад. Серед них:
- точні копії дівчинки Регани з книги Блетті про вигнання дідька,

- серія невдалих клонів Пінокіо, аналогічних клонам Ріплі з фільму Чужий 4, хоч на відміну від Ріплі, Пінокіо зі своїми клонами так і не зустрівся,

- діти-репресовані, або кантужені діти,

- кантужені, але не діти,

- діти-панки, і всякі інші цікаві розвиваючі іграшки.

Не забувають чехи і про свої народні звичаї та обряди. Серед експонатів можна зустріти ляльок в національних костюмах, героїв дитячих казок, мініатюрні народні інструменти і характерних в Чехії народних пташок з народними пружинками, що характерно стирчать в них з жопи.

Знайшлась навіть іграшка характерного чеського оленя, який за легендами та переказами вже сотні років возить за собою труп, і лякає цим людей, що заблудились в лісі. Місцевий аналог Вершника без голови, інтерпритований під чеські корпоративні стандарти.

До особливо дорогих іграшок в чехів зазвичай додавалась візуалізована інструкція, або як її ще називали – пробник. За допомогою нього діти могли самостійно собі продемонструвати, як батьки їх отпиздять, якщо зламається хоч одна дорога іграшка.

Ну, і звичайно тут не могло обійтись без спеціалізованих іграшок чи конструкторів для малюків, що подавали певні признаки своєї майбутньої професії:
- класичні конструктори для дітей з симптомами інженерів,

- машинки для майбутніх СТО-шників,

- схеми для електро-механіків,

- макети для пожежників,

- набори для майбутніх мам,

- перукарок,

- блондинок,

- Ноїв (в комплекті з ковчегом),

- а також “струни” для малюків, що з народження були схильні до вбивства медотом удушення.

Вже 50 років тому чехи знали, як використовувати рекламний трюк, що сьогодні зветься “place in” – вставляння бренду в кадр фільму, твір, чи на предмет. На деяких іграшках можна побачити логотипи відомих торгових марок, що займаються виробництвом дитячих товарів і існують до сьогодні.

Є навіть повна колекція Барбі, від першої по останню, пару Кенів, ще якихось невідомих мені ляльок, та й взагалі багато різного-цікавого.

Решта фотографій, з дохреніщою кількістю Барбі в альбомі.

Для туристів, вулиця Злата, на якій знаходиться музей.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • del.icio.us
  • email
  • PDF
  • Print

Читайте також:

Один коментар

  1. Супер!!!! Фото классные! Если Вам интересно, я тоже пришу о Чехии пару строк, вот здесь http://austriavoyage.blogspot.com/search/label/%D0%A7%D0%B5%D1%85%D0%B8%D1%8F

Прокоментувати

You must be logged in to post a comment.