Мандри в категорії ‘Ізраїль’

Ярденіт

Біля підніжжя гори Хермон бере свій початок священний Йордан. Лінгвісти досі сперечаються з назви. Чи то мова йде про йаред, себто спуск з джерела Дан. Чи ім’я своє річка отримала від якихось вже нині мертвих семітських слів. Зрештою, для християнського світу все це другорядне. Головне те, що у водах Йордану хрестився Спаситель.

Мертве море

Про те, що Мертве море — то ніяке не море знають всі. Морем його може вважати хіба така невеличка країна як Ізраїль. Площа цього соленого озера — лише 810 кв. км, приблизно такою ж є територія Києва. До речі, популярним жартом в Ізраїлі вважається запитання: а скільки морів є в цій країні? Варіантів відповідей є [...]

Шук. Базар у Тель-Авіві

Банальністю буде казати, що в східній країні базар — одне з найколоритніших місць. На тлі навколишньої біло-сірості тутешній вир фарб — немов веселе графіті на індустріальних стінах. Знайомі й не дуже плоди, гамірна юрба рас і національностей — справжній рай для туриста. Залишається хіба що уважніше стежити за власним гаманцем і вправно клацати спуском фотоапарату.

Хайфа. Мавзолей Баба

Одним из самых знаменитых символов веры Бахаи является гробница Баба, расположенная на горе Кармель в Хайфе.

Стена Плача – во всех деталях

На самом деле, Стена Плача в Иерусалиме, которую показывают по телевизору, – не самое святое место для иудеев. Самое святое место – вот оно. Оно ближе всего к разрушенному Храму, по которому по христианской мысли “плачут” иудеи. Они, по собственному признанию, правда, не плачут, а, наоборот, радуются.