Данський скансен “Старе місто”. Частина модернова
Продовжуємо гуляти найбільшим і найкращим данським скансеном Den Gamle By.
Продовжуємо гуляти найбільшим і найкращим данським скансеном Den Gamle By.
Як ми певне всі знаємо, перший етнографічний музей під відкритим небом заснував у Стокгольмі Артур Хазеліус. Шведи полюбили невеличкий заміський маєток, їздили туди зі столиці побухати на свідому повітрі. Ну і для перчинки той-таки Хазеліус почав додавати сільського колориту, привозячи до маєтку усілякі старожитності.
Влколінець, себто Вовче село, заховалося між карпатськими горами північної Словаччини. Місцеві переконують, що вовки й досі не перевелися. А от люди навпаки, повтікали до міст. Сучасне населення Влколінця — лише 35 жителів.
Архитектурно-этнографических музеев, или музеев деревянного зодчества, в России как минимум два десятка. В последнее время ими обзавелись почти все крупные регионы лесной полосы. Не стал исключением и Пермский край, где еще в 1969 году был учреждён, а в 1981 открыт АЭМ в деревне Хохловка (ударение на первый слог – ХОхловка, а не более привычное ХохлОвка), [...]
Розповідати за напрацьованою схемою про Переяслав мені якось не випадає. Треба, наприклад, методично, крок за кроком гуляти містом, переповідаючи його багатовікову історію. Благо, на трьох тисячах гектарів збереглося 370 з хвостиком пам’яток історії та архітектури! Навряд чи в мене, верхоглядного подорожувальника, це добре вийде. Тож пропоную обмежитись невеличким нарисом, геть непропорційним реальній туристичній цінності Переяслава-Хмельницького.
Полное название этого музея – Краевое государственное бюджетное учреждение культуры Историко-этнографический музей-заповедник “Шушенское” (или прежде “Сибирская ссылка В.И. Ленина”). Шушенский музей под открытым небом – это исторически сложившаяся центральная часть сибирского села Российской империи конца XIX – начала XX веков.
Запрошую до давнього села Крилос, унікальній історії якого могли б позаздрити не те що більшість сіл України, але й цілком поважні міста. А от з відомістю йому пощастило менше. Мало хто знає про це село щось більше, аніж просто топонімічну назву населеного пункту в Галицькому районі Івано-Франківщини. Навіщо туди їхати, запитаєте ви? Там чути дух [...]
Етнографічні музеї під відкритим небом – явище доволі поширене. Причому якщо раніше для замордованого цивілізацією міського жителя було достатньо просто погуляти між автентичними сільськими будиночками, то тепер цього мало. Організатори намагаються відтворити не просто картинки з побуту, а сам побут. Ковалі махають молотками, пасічники збирають мед з вулика, гончарі місять і крутять глину. Більшості Киян [...]
Шевче?нківський гай — етно-парк у Львові. Офіційна назва — Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» (адреса музею — вул. Чернеча гора, 1, телефон +380 (32) 271-23-60).
Коментарі