Мандри в категорії ‘скансени’

Данський скансен “Старе місто”. Частина модернова

Продовжуємо гуляти найбільшим і найкращим данським скансеном Den Gamle By.

Данський скансен “Старе місто”. Частина патріархальна

Як ми певне всі знаємо, перший етнографічний музей під відкритим небом заснував у Стокгольмі Артур Хазеліус. Шведи полюбили невеличкий заміський маєток, їздили туди зі столиці побухати на свідому повітрі. Ну і для перчинки той-таки Хазеліус почав додавати сільського колориту, привозячи до маєтку усілякі старожитності.  

Влколінець. Об’єкт 622

Влколінець, себто Вовче село, заховалося між карпатськими горами північної Словаччини. Місцеві переконують, що вовки й досі не перевелися. А от люди навпаки, повтікали до міст. Сучасне населення Влколінця — лише 35 жителів.

Хохловка (Пермский край). Деревянный Урал

Архитектурно-этнографических музеев, или музеев деревянного зодчества, в России как минимум два десятка. В последнее время ими обзавелись почти все крупные регионы лесной полосы. Не стал исключением и Пермский край, где еще в 1969 году был учреждён, а в 1981 открыт АЭМ в деревне Хохловка (ударение на первый слог – ХОхловка, а не более привычное ХохлОвка), [...]

Переяслав-Хмельницький. Музейний заповідник

Розповідати за напрацьованою схемою про Переяслав мені якось не випадає. Треба, наприклад, методично, крок за кроком гуляти містом, переповідаючи його багатовікову історію. Благо, на трьох тисячах гектарів збереглося 370 з хвостиком пам’яток історії та архітектури! Навряд чи в мене, верхоглядного подорожувальника, це добре вийде. Тож пропоную обмежитись невеличким нарисом, геть непропорційним реальній туристичній цінності Переяслава-Хмельницького.

Шушенское

Полное название этого музея – Краевое государственное бюджетное учреждение культуры Историко-этнографический музей-заповедник “Шушенское” (или прежде “Сибирская ссылка В.И. Ленина”). Шушенский музей под открытым небом – это исторически сложившаяся центральная часть сибирского села Российской империи конца XIX – начала XX веков.

Крилос. Княжий Град

Запрошую до давнього села Крилос, унікальній історії якого могли б позаздрити не те що більшість сіл України, але й цілком поважні міста. А от з відомістю йому пощастило менше. Мало хто знає про це село щось більше, аніж просто топонімічну назву населеного пункту в Галицькому районі Івано-Франківщини. Навіщо туди їхати, запитаєте ви? Там чути дух [...]

Мамаєва слобода

Етнографічні музеї під відкритим небом – явище доволі поширене. Причому якщо раніше для замордованого цивілізацією міського жителя було достатньо просто погуляти між автентичними сільськими будиночками, то тепер цього мало. Організатори намагаються відтворити не просто картинки з побуту, а сам побут. Ковалі махають молотками, пасічники збирають мед з вулика, гончарі місять і крутять глину. Більшості Киян [...]

Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай»

Шевче?нківський гай — етно-парк у Львові. Офіційна назва — Музей народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» (адреса музею — вул. Чернеча гора, 1, телефон +380 (32) 271-23-60).