Мандри в категорії ‘Туніс’

Туніс: Президент

Продовження. Початок про біло-блакитне місто, Метлаві, туніську торгівлю, про верблюдів, троглодитів, про зоряні війни, Карфаген, колізей в Ель-Джем і острів Джербу був дуже давненько. Зін ель-Абідін Бен Алі – другий президент Тунісу – обіймає свою посаду понад двадцять років. 7-го листопада 87-го Бен Алі в результаті мирного заколоту усунув від влади свого пожиттєвого попередника. За це вдячні [...]

Туніс: Джерба

Продовження. Початок про біло-блакитне місто, Метлаві, туніську торгівлю, про верблюдів, троглодитів, про зоряні війни, Карфаген і колізей в Ель-Джем. Острів Джерба – один з найбільших курортів Середземномор’я, африканське Таїті. Туристів цілий рік ваблять місцеві пляжі, поміркований клімат, найчистіше море і сервіс найвищого рівня. Ну і само собою, екзотика.

Туніс: Ель-Джем

Продовження. очаток про біло-блакитне місто, Метлаві, туніську торгівлю, про верблюдів, троглодитів, про зоряні війни і Карфаген. Свідком римського панування є величезний амфітеатр в містечку Ель-Джем (колись Тідр). Його називають чи третім, чи навіть другим за розміром Колізеєм (хоча Колізей – він лише в Римі Колізей). Проте якщо вдуматись, що збудована в 238 році арена вміщувала [...]

Туніс: Карфаген

Продовження. Початок про біло-блакитне місто, Метлаві, тамтешню торгівлю, про верблюдів, троглодитів, а також про зоряні війни тут. Один з зоряних періодів історії Тунісу пов’язаний з легендарним Карфагеном. Завдяки комерційним талантам і чудовому географічному розташуванню, Карфаген став центром процвітаючої торгової республіки, що контролювала неміряні землі в Північній Африці, Іспанії, острови Сардинія, Корсика і частково Сицилію. Що [...]

Туніс: Зоряні війни

Продовження. Початок про біло-блакитне місто, Метлаві, тамтешню торгівлю, про верблюдів, а також про троглодитів тут. Туніс завдяки своїм пейзажам, римській історичній спадщині і французькому корінню став знімальним майданчиком для багатьох фільмів (“Анжеліка”, “Гладіатор”, “Індіана Джонс”, “Англійський паціент”). А Джордж Лукас знімав в цих місцях окремі сцени з ”Зоряних війн”.

Туніс: Троглодити

Продовження. Початок про біло-блакитне місто, Метлаві, тамтешню торгівлю, а також про верблюдів тут. Туніські троглодити – це не міфічні снігові люди, як припускає Вікіпедія, і не казкові прожорливі персонажі, а цілком реальні мешканці півдня країни. Так місцевих берберів назвали греки за їх незвичний печерний спосіб життя.

Туніс: Верблюди

Продовження. Початок про біло-блакитне місто, Метлаві і тамтешню торгівлю тут. Верблюди в Тунісі – як в нас коні і корови одночасно. І засіб пересування, і перевезення вантажу, і м’ясо з молоком в кінці кінців. Плюс шерсть. Суцільна користь, одним словом.

Туніс: Торгівля

Продовження. Початок про біло-блакитне місто і Метлаві тут. Валюта Туніса не вільно конвертована, тому ввозити і вивозити динари заборонено. Іноземна валюта в країні обігу не має, але з приватними торговцями домовитись можна. Один динар – тисяча копійок, які звуться міліми. Мілими, а також гроші до п’яти динарів – це монети. Причому 5 динарів настільки важкі, [...]

Туніс: Метлаві

Продовження. Початок про біло-блакитне місто тут. Найкориснішою копалиною Туніса є його туристи. Але чималий відсоток економіки пов’язаний з покладами фосфатів, за якими ця країна на четвертому місці в світі. Столицею шахтарського краю є містечко Метлаві. Як і всі шахтарські міста – видовище не найвеселіше.

Сіді-Бу-Саїд. Біло-блакитне місто

Це таке містечко біля столиці. Шматочок Андалузії. Африканський Монмартр, пристанище митців і туристів. Готовий набір відкриток. Вузькі мощені бруком вулички крутяться навколо пагорба. Гармонія стилю нагадує про залишки культури іспанських маврів, принесену сюди морисками. Так звалися мусульмани, конвертовані в християнство.