Мандри в категорії ‘Китай’

Пекінські рефлексії

На честь відкриття олімпіади – кілька моїх фотографій “без коментарів”. Нагадую де можна переглянути мої пекінські подорожі. Але саме ці картинки я, здається, там не постив.

Пекін: Різне

Закінчення. Початок про Олімпіаду, китайську кухню, Мао, Велику китайську стіну, Заборонене місто і китайську медицину, Зоопарк і дороги. На десерт про те, що не влізло в основні страви. Ось скажімо факт, який залишився незрозумілим: хлопчики в Китаї носять штанці з діркою на жопі. У якому віці можна ходити без дірки я не дізнався.

Пекін: Дороги

Продовження. Початок про Олімпіаду, китайську кухню, Мао, Велику китайську стіну, Заборонене місто і китайську медицину і Зоопарк. Вже традиційною тезою про те, що гірших доріг, як в Україні, ніде ще не бачив нікого не здивуєш. Але поки це так. Є ще сподівання на, скажімо, Воронежську область і Перу. Проте Пекін – з точки зору доріг [...]

Пекінський зоопарк

Гігантська панда – символ не лише пекінського зоопарку, але й Китаю. А тому в експозиції парку бамбуковим ведмедикам присвячено особливе місце. З окремими павільйонами, магазинами сувенірів і… квитками. Туди ми завітаємо трошки згодом, а спершу – пройдемося.

Пекін: Медицина

Продовження. Початок про Олімпіаду, китайську кухню, Мао, Велику китайську стіну і Заборонене місто. Китайці виходять на пенсію в 50-60 років, тому переважна кількість працюючих – молоді і навіть дуже молоді люди. Нормальним вважається, коли в ресторані вас обслуговує бригада з 5-10 хлопців і дівчат. У свою чергу люди зрілого віку вимушені або сидіти вдома, або [...]

Велика Китайська стіна

Майже дев’ять тисяч кілометрів — така довжина Великої Китайської стіни. Її презентаційний шматок варто неодмінно відвідати гостям китайської столиці — від Пекіну сюди менше години їзди. Стіна для китайців стала матеріальним втіленням національної ідеї. Її будували з V століття до нашої ери і, враховуючи масштабні реставраційні роботи, будують досі. Капітальні стіни китайці навчилися будувати ще [...]

Пекін: Мао

Продовження. Початок про Олімпіаду і китайську кухню. Політика уряду Китаю, що ніби як засудив і культ особи, і культурну революцію, залишається компромісною. Мовляв, було що було. В усякому випадку, портрет Мао Цзедуна і надалі прикрашає Ворота небесного спокою, що на площі Тяньаньмень.

Пекін: Кухня

Продовження. Початок про Олімпіаду тут. Китайська кухня більшості подобається. Декого з незвички сильно напрягають палички, але якщо сильно постаратись, то можна випросити пару виделок на трьох і їсти по черзі.

Пекін: Олімпіада

Звісно, що оповідь про Пекін зараз варто починати саме як про Пекін – столицю Олімпіади-2008. XXIX літні Олімпійські ігри пройдуть в Китаї з 8 по 24 серпня під гаслом Один світ, одна мрія.