Пекінські рефлексії
На честь відкриття олімпіади – кілька моїх фотографій “без коментарів”. Нагадую де можна переглянути мої пекінські подорожі. Але саме ці картинки я, здається, там не постив.
На честь відкриття олімпіади – кілька моїх фотографій “без коментарів”. Нагадую де можна переглянути мої пекінські подорожі. Але саме ці картинки я, здається, там не постив.
Закінчення. Початок про Олімпіаду, китайську кухню, Мао, Велику китайську стіну, Заборонене місто і китайську медицину, Зоопарк і дороги. На десерт про те, що не влізло в основні страви. Ось скажімо факт, який залишився незрозумілим: хлопчики в Китаї носять штанці з діркою на жопі. У якому віці можна ходити без дірки я не дізнався.
Продовження. Початок про Олімпіаду, китайську кухню, Мао, Велику китайську стіну, Заборонене місто і китайську медицину і Зоопарк. Вже традиційною тезою про те, що гірших доріг, як в Україні, ніде ще не бачив нікого не здивуєш. Але поки це так. Є ще сподівання на, скажімо, Воронежську область і Перу. Проте Пекін – з точки зору доріг [...]
Гігантська панда – символ не лише пекінського зоопарку, але й Китаю. А тому в експозиції парку бамбуковим ведмедикам присвячено особливе місце. З окремими павільйонами, магазинами сувенірів і… квитками. Туди ми завітаємо трошки згодом, а спершу – пройдемося.
Продовження. Початок про Олімпіаду, китайську кухню, Мао, Велику китайську стіну і Заборонене місто. Китайці виходять на пенсію в 50-60 років, тому переважна кількість працюючих – молоді і навіть дуже молоді люди. Нормальним вважається, коли в ресторані вас обслуговує бригада з 5-10 хлопців і дівчат. У свою чергу люди зрілого віку вимушені або сидіти вдома, або [...]
Майже дев’ять тисяч кілометрів — така довжина Великої Китайської стіни. Її презентаційний шматок варто неодмінно відвідати гостям китайської столиці — від Пекіну сюди менше години їзди. Стіна для китайців стала матеріальним втіленням національної ідеї. Її будували з V століття до нашої ери і, враховуючи масштабні реставраційні роботи, будують досі. Капітальні стіни китайці навчилися будувати ще [...]
Продовження. Початок про Олімпіаду і китайську кухню. Політика уряду Китаю, що ніби як засудив і культ особи, і культурну революцію, залишається компромісною. Мовляв, було що було. В усякому випадку, портрет Мао Цзедуна і надалі прикрашає Ворота небесного спокою, що на площі Тяньаньмень.
Продовження. Початок про Олімпіаду тут. Китайська кухня більшості подобається. Декого з незвички сильно напрягають палички, але якщо сильно постаратись, то можна випросити пару виделок на трьох і їсти по черзі.
Звісно, що оповідь про Пекін зараз варто починати саме як про Пекін – столицю Олімпіади-2008. XXIX літні Олімпійські ігри пройдуть в Китаї з 8 по 24 серпня під гаслом Один світ, одна мрія.
Коментарі