Мандри в категорії ‘меморіальні музеї’

Донбас Арена. Головне НЛО країни

Для Донбасу його головна арена — це не просто новий стадіон улюбленого футбольного клубу. Це символ. Меморіал перемоги діла над розмовами, багатства над бідністю, сходу над заходом, а головне — Києвом. Тож можна сказати, що принаймні з точки зору піар-ефекту інвестиції Ріната Ахметова зроблені вірно. Донеччани називають свій новий стадіон по-панібратські конфоркою, але частіше діамантом [...]

Вашингтон, Округ Колумбия

Множество туристов стекаются в самое сердце Соединенных Штатов – в Вашингтон, Округ Колумбия, ведь это место является лучшим для того, чтобы познакомиться с американской историей, культурой и традициями. Тут наибольшая в стране концентрация музеев, исторических памятников, мемориальных комплексов. В Вашингтоне находятся резиденции президента и конгресса, основные правительственные учреждения, руководящие органы. Монумент Вашингтона располагается на одном [...]

Байконур: космодром и город

В продолжение репортажа о заброшенном комплексе «Энергия-Буран» я расскажу и покажу, что я увидел еще на космодроме и в городе Байконур.

Театр-музей Сальвадора Далі

Отже, як я вже розповідав в оповіді про сам Фігерос, головною родзинкою міста є Театр-музей Сальвадора Далі. Великий сюрреаліст народився в цьому місті (в 1904-му), у старому театрі тут відбулась його перша виставка. У Фігеросі юний метр навчався образотворчому мистецтву спершу в муніципальній школі, згодом – в Академії при монастирі. Зрештою, переказувати біографію Далі я [...]

Переяслав-Хмельницький. Музейний заповідник

Розповідати за напрацьованою схемою про Переяслав мені якось не випадає. Треба, наприклад, методично, крок за кроком гуляти містом, переповідаючи його багатовікову історію. Благо, на трьох тисячах гектарів збереглося 370 з хвостиком пам’яток історії та архітектури! Навряд чи в мене, верхоглядного подорожувальника, це добре вийде. Тож пропоную обмежитись невеличким нарисом, геть непропорційним реальній туристичній цінності Переяслава-Хмельницького.

Шушенское

Полное название этого музея – Краевое государственное бюджетное учреждение культуры Историко-этнографический музей-заповедник “Шушенское” (или прежде “Сибирская ссылка В.И. Ленина”). Шушенский музей под открытым небом – это исторически сложившаяся центральная часть сибирского села Российской империи конца XIX – начала XX веков.

Северная Корея. День 2. Музей Подарков

Сегодня я расскажу о посещении музея подарков двум Кимам. У каждого Великого есть свой “домик”, где все они выставлены на обозрение. У старшего 222 тысячи подарков, а у младшего пока что чуть больше 50. При входе в каждый музей есть электронное табло с количеством подношений. Видимо, чтобы таблички с цифрами не переделывать. Подарки разные: от [...]

Пустовійтівка

Селище Пустовійтівка, що на Роменщині Сумської області відоме з 1252 року. І ніби як його назва, принаймні нинішня, походить від прізвища козака Пустовійта (а не екс-прем’єра Пустовойтенка, як міг би хтось собі подумати). Ну а для нинішнього відносного благополуччя села найважливішим є те, що тут (точніше на ближньому хуторі) народився Петро Калнишевський.

Снятин

Виявляється, що Снятин походить від імені Костянтин. Історики на повному серйозі вважають, що наші предки були шепеляві, через що воєводу галицького князя Ярослава Осмомисла звали Коснянтин. Або Коснятин. Причому ще й Сірославовичем.

Пекін: Мао

Продовження. Початок про Олімпіаду і китайську кухню. Політика уряду Китаю, що ніби як засудив і культ особи, і культурну революцію, залишається компромісною. Мовляв, було що було. В усякому випадку, портрет Мао Цзедуна і надалі прикрашає Ворота небесного спокою, що на площі Тяньаньмень.