Мандри в категорії ‘Музеї’

Світанок в Ангкор-Ват

Ангкор – найбільший на Землі храмовий комплекс. І предки подарували його забутій Богом Камбоджі. Завдяки Ангкору сюди їдуть мільйони туристів, і ця галузь дає другий за значущістю дохід до економіки країни.

Данський скансен “Старе місто”. Частина модернова

Продовжуємо гуляти найбільшим і найкращим данським скансеном Den Gamle By.

Данський скансен “Старе місто”. Частина патріархальна

Як ми певне всі знаємо, перший етнографічний музей під відкритим небом заснував у Стокгольмі Артур Хазеліус. Шведи полюбили невеличкий заміський маєток, їздили туди зі столиці побухати на свідому повітрі. Ну і для перчинки той-таки Хазеліус почав додавати сільського колориту, привозячи до маєтку усілякі старожитності.  

Джорджтаун. Музей іграшок

Іграшковий музей у малайзійському місті Джорджтаун — звичайний туристичний лохотрон, а-ля наші клоновані музеї тортур. І, тим не менше, він неслабо нафарширований ляльками, переважно — кіногероями.

Влколінець. Об’єкт 622

Влколінець, себто Вовче село, заховалося між карпатськими горами північної Словаччини. Місцеві переконують, що вовки й досі не перевелися. А от люди навпаки, повтікали до міст. Сучасне населення Влколінця — лише 35 жителів.

Время людоедов

В 1931 году в казахской степи был организован совхоз “Гигант” площадью 17 тысяч гектаров. Под этим названием появилось учреждение, которое с 1931 по 1959 годы навсегда исковеркало судьбы 6 миллионов политзаключенных, интернированных и военнопленных. Имя этого кровавого чудовища – Карлаг НКВД.

Ханты-Мансийск – город будущего без будущего

Ханты-Мансийск – фантастический город. При населении всего в 75 тысяч человек в городе есть шахматная академия (на заглавном фото), концертно-театральный комплекс с органным залом, 2 ледовых дворца, олимпийский бассейн, выставочный центр, теннисный центр, 2 горнолыжные трассы, установлено около 400 скульптур и памятников, автомобильные развязки здесь такие, что даже Москва позавидует, а вместо светофоров тут выкопаны [...]

Бутафорний Чигирин

Від слави до занепаду, від околиці — до столиці, від розквіту до руїни. За майже 500-літню історію Чигирин служив прикордонним форпостом, гетьманською резиденцією, місцем козацького розбрату, гайдамацької сваволі, турецької ганьби, української руїни. Кінець кінцем, даруйте, – прикладом бутафорного відродження.

Версаль. Палац-сонце

В усі часи правителі мріяли увічнити своє перебування при владі чимось монументальним. Символом, який би нагадував нащадкам про ім’я державного мужа. Що б викликав повагу та трепет у заздрісників при житті. Хеопс побудував піраміду в пустелі, Петро I – місто Святого Петра на болоті, Віктор Ющенко – меморіал Голодомору біля лаври, Людовік XIV – Версальський [...]

Мирский замок

Мир — совершенно сказочное место. Заурядный, традиционно идеально ухоженный белорусский городок. Но когда смотришь в сторону горизонта, кажется, что оказался в самом сердце средневековой Европы.